•  

    0532 061 27 70

  •  

    info@envoylojistik.com

  • English German Arabic Turkish

Mersin Sebze Lojistik Hizmeti

Sebze taşımacılığı bazı özel kurallara ve şartnamelere tabi olan bir taşımacılık alanıdır. Bu alanda Ticaret Bakanlığı tarafından sunulmuş bir şartname yer almaktadır. Bu şartname doğrultusunda gerekli görülen uygulamaları tamamlayan firmalar TSE tarafından denetlenmekte ve ancak tüm uygunluklar var olduğunda sebze taşımacılığı yapabilmek için izin verilmektedir.

Sebze taşımacılığında var olan bazı kurallar hem insan sağlığı, hem de sebzelerin korunması için belirlenmiş olan kuralladır. Bu kurallara uygun olarak sevkiyatı yapılan tüm sebzeler taşıma süresince ilk gün ki tazeliğini koruyabilmektedir. Böylelikle bu alanda taşıma esnasında oluşacak olan zayiatlar minimum seviyede tutulmaktadır.

Mersin sebze lojistik alanında yoğun bir hareketliliğe sahip olan özel bölgelerden birisidir. Hem aktif bir sebze üreticisi olması hem de bir liman şehir olması nedeni ile Mersin’de sebze taşımacılığı alanında bir yoğunluk yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak bu alanda etkin ve kaliteli şekilde hizmet sunan lojistik firmaları bulunmaktadır. Ticaret Bakanlığı tarafında koyulmuş olan kurallara tabi şekilde çalışan firmalar en iyi şekilde sebze taşımacılığı yapmaktadır.

Mersin lojistik firması olarak her tür sebze taşımacılığında deneyimli bir ekip ve şartlara uygun araç filomuzla kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Sebze Taşımacılığı Kuralları

Sebze taşımacılığı devlet tarafından bazı şekil ve şartnamelere bağlı bir sektördür. Önceki dönemlerde her nakliye aracının yapabildiği sebze taşımacılığı artık sadece tüm gereklilikleri yerine getirebilen firmalar tarafından yapılabilmektedir. Sebze taşımacılığı konusunda getirilmiş olan en önemli kuralların başında frigorifik kasa araçlarla taşımacılığın yapılacak olmasıdır. Çünkü bu özelliğe sahip olan araç kasalarında taşınan tüm sebzeler lezzetlerini, tazeliklerini, dokularını ve aromalarını en iyi şekilde korumayabilmektedir. Bu da hem taşıma esnasında yaşanacak olan sebze zayiatının önüne geçmekte hem de insan sağlığı açısından önemli bir yer oluşturmaktadır.

Frigorifik kasa araçlar soğutucu özellikleri olan ve bunun için gerekli düzeneğin kurulu olduğu araçlardır. Bu araçlarda 0 ila 14 derece arasında gerekli olan sıcaklıklar en iyi şekilde sağlanabilmektedir. Taşınacak olan sebze için gerekli olan ideal sıcaklıklar bu tür araç kasalarında korunabilmektedir. Böylelikle taşıma süresi ne olursa olsun, tüm sebzeler en ideal sıcaklıklarda, bozulmadan yerlerine ulaştırılmaktadır.

Frigorifik kasa araçlarda nem ve sıcaklık dengesi en iyi şekilde takip edilmektedir. Kapalı kasa ya da tenteli olan araçlarda nem ve sıcaklık takibini sağlayan cihazlar yer almaktadır. Aynı zamanda araç kasalarına özel yalıtımlar yapılmaktadır. Bu yalıtım sayesinde dışarıdan her tür sıcaklık ve ışık girişi engellenmektedir.

Sebze taşımacılığı yapan araç kasaları palet girişlerine uygun olarak dizayn edilmektedir. Özel olarak ambalajlanmış olan sebzeler aynı türden ya da farklı türlerden bir arada taşınabilmektedir. Bunun için gerekli istifleme bu alanda deneyimli olan lojistik ekipleri tarafından yapılmaktadır.

Mersin lojistik firması olarak sebze taşımacılığı alanında etkin ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Geniş araç filomuz ile her tür sebze taşımacılığınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Sebze Taşımacılığı

Mersin lojistik firması olarak sebze taşımacılığı alanında gerekli tüm şartnamelere uygun olarak hizmet veriyoruz. Geniş araç filomuz ve yurtiçi ve yurtdışı hizmet ağımız ile en kısa sürede sevkiyatlarınızı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar için en uygun fiyatlara firmamızdan ulaşabilirsiniz. Hizmet ve fiyat dengesini en iyi düzeyde sağlayarak müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutmayı hedefliyoruz. En kaliteli mersin lojistik hizmetini en uygun fiyatlarla firmamızdan alabilirsiniz.

Sebze Lojistik Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin İletişim Sayfasından Firmamızla İrtibat Kurabilirsiniz.