•  

    0532 061 27 70

  •  

    info@envoylojistik.com

  • English German Arabic Turkish

Mersin Meyve Lojistik Hizmeti

Meyve taşımacılığı taşımacılık sektöründe çok hassas bazı kurallara sahip olan özel bir alandır. Lojistik ve taşımacılık alanında hizmet veren her firma meyve taşımacılığı yapamamaktadır. Bunun için Ticaret Bakanlığı tarafından bazı özel şartlar sunulmaktadır. Bu şartları sağlayabilen ve belirlenmiş olan kriterlerinde uygunluğu için TSE’den gerekli onayları alabilen firmalar meyve taşımacılığı yapabilmektedir.

Mersin hem çok iyi bir sebze, meyve üreticisidir, hem de sahip olduğu liman ile önemli bir gümrük kapısıdır. Her tür ithalat ve ihracat işlerinin yoğunlukla yapıldığı Mersin’de hem burada üretilen, hem de başka şehirlerden transfer edilen meyvelerin ihracatı yapılmaktadır. Bu nedenle mersin lojistik hizmetleri alanında gelişim göstermiş bir merkezdir. Özellikle yaş meyve ve sebze taşımacılığı konusunda hizmet sunan ve bu işi tüm kural ve gerekliliklerine göre en iyi şekilde yapan lojistik firmaları bulunmaktadır.

Mersin lojistik firmamız burada hizmet sunmakta ve yaş sebze ve meyve taşımacılığı alanında gerekli donanımlara sahip araç filosu ile güvenilir bir çalışma sergilemektedir.

Meyve Lojistik Şartları

Eski dönemlerde meyve lojistik hizmetleri çok daha kolay yapılmaktaydı. Taşımacılık belgesi olan her tür araç ile meyve taşımacılığı sağlanmaktaydı. Meyvelerin korunabilmesi ve sağlığı tehdit edici unsurların göz önüne alınması ile birlikte bu alanda bazı özel düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerin ardından artık her tür nakliye aracı ile meyve taşımacılığı yapılamamaktadır. Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında alınan bu kararlar neticesinde açık kasa araçlarla meyve taşımacılığına son verilmiştir. Ve kapalı kasa olan meyve lojistik araçlarının da bazı belirli kurallara ve şartnamelere uygun olması gerekmektedir. Ancak sıcaklık ve nem şartlarına uygun olan frigorifik araçlar ile meyve taşımacılığı yapılabilmektedir.

Bu hizmet için hazırlanmış olan tüm frigorifik kasa araçlar kapalı kasa ya da tenteli nakliye araçlarından oluşmaktadır. Araçların dış yüzeylerinde ısıdan ve yağmur vb. hava olaylarından etkilenmemesi için özel yalıtımlar bulunmaktadır. Ve bu yalıtımlı ekipmanların iç ve dış yüzeylerinde herhangi bir delinme, çatlama ve yıpranma söz konusu olmayacaktır. Böylece meyve taşımacılığı yapan araçlarda kapılar kapatıldığında içeriye ışık vb. etkenlerin girişi engellenmiş olmaktadır.

Frigorifik araçlarda iç sıcaklık önemli bir detaydır. Meyvelerin belirli bir süre bozulmadan dayanabilmeleri için gerekli iç sıcaklığı 0-14 derece arasında dengede tutabilecek mekanik cihazlar yer almaktadır. Aynı zamanda sıcaklık ve nem takibinin düzenli olarak yapılabilmesi için takip cihazları bulanmaktadır. Böylece yapılan taşıma işlemi kaç saat sürerse sürsün tüm meyveler en ideal koşullarda saklanmakta ve bozulmadan sevkiyat süreci tamamlanmaktadır.

Meyve lojistik araçlarında farklı meyvelerin aynı araçlarda taşınması durumu olabilmektedir. Bu tür durumlarda tüm meyvelerin birbirine zarar vermeyecek şekilde istiflenmesi gerekmektedir. Palet kullanımına uygun olan araç kasalarında istifleme uygulaması bu alanda deneyimli ve tecrübeli olan lojistik firmaları tarafından kusursuz bir şekilde yapılmaktadır.

Mersin lojistik firması olarak meyve taşımacılığı alanında gerekli olan tüm kural ve şartnamelere uyun olarak hareket etmekteyiz. Her tür meyve taşımacılık talebiniz için hazırlanmış olan araçlarımızla yurt içi ve yurt dışı taşımacılık işlemleriniz eksiksiz olarak ve zamanında yapılmaktadır.

Uygun Fiyatlı Meyve Lojistik Hizmeti

Meyve taşımacılığı zor ve maliyetli bir iştir. Bu alanda ihtiyacınız olan hizmeti hem iyi şartlarda hem de en uygun fiyatlarda alıyor olmanız gerekmektedir. Mersin lojistik firması olarak her tür meyve taşımacılığı için her zaman belirlenmiş olan kurallar dahilinde hizmet vermekteyiz. Gerekli kriterlere uygun olarak hazırlanmış olan geniş araç filomuz ile yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık alanında bizlere ulaşabilirsiniz. gümrük hizmetleri dahil tüm ihtiyaçlarınız profesyonel şekilde karşılanmaktadır.

Meyve Lojistik Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin İletişim Sayfasından Firmamızla İrtibat Kurabilirsiniz.