•  

    0532 061 27 70

  •  

    info@envoylojistik.com

  • English German Arabic Turkish

Mersin Gıda Lojistik Hizmeti

Gıda taşımacılığı özel bilgi, deneyim ve ekipman isteyen bir alandır. Bu alanda aktif olarak çalışan tüm nakliye araçlarının belirli bazı şekil ve kurallara uygun olması gerekmektedir. Frigorifik araç olarak tanımlanan tüm araçlar gıda lojistik hizmetleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Ve bu araçlarla yapılan tüm gıda taşımacılık hizmetleri en ideal olan taşımacılıklardandır.

Hareketli bir liman bölgesi olan ve aynı zamanda sebze, meyve yetiştiriciliği alanında öncü şehirlerden birisi olan Mersin’de gıda taşımacılık hizmetleri verilmektedir. Mersin gıda lojistik alanında kaliteli hizmet veren firmalar bulunmaktadır.

Mersin Lojistik firması olarak bizler bu alanda profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Gıda lojistik hizmetleri için özel olarak hazırlanmış olan geniş araç filomuz ve bu alanda deneyimli olan ekibimizle birlikte her tür gıda taşımacılığı konusunda bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuru Gıda Taşımacılığı

Gıda taşımacılığı geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Mersin Lojistik firması olarak kuru gıda taşımacılığınız için gerekli olan tüm koşulları sağlamaktayız. Kuru gıda taşımacılığında kullanılan tüm araçlarımız frigorifik kasa araçlardır. Bu araçlarla en iyi şekilde ambalajlanmış olan tüm ürünleriniz güvenle taşınmaktadır. Palet kullanımına uygun olan araçlarda tecrübeli bir ekip tarafında istifleme yapılmaktadır. Böylelikle yol boyunca ürünlerinizin hasar alması veya dağılması söz konusu olmayacaktır.

Kuru gıdaların saklama koşulları çok önemlidir. Nakliye süresince ideal saklama koşullarının sağlanabilmesi gerekmektedir. Kuru gıda taşımacılığı yapan araçlar kapalı kasa ya da tenteli araçlardır. Bu araçların kasa dış yüzeyleri gerekli olan yalıtım işlemlerinden geçirilmiştir. Dış kasa yalıtımlarında herhangi bir deformasyon, çatlak ya da kırık bulunmamaktadır. Böylelikle sevkiyat esnasında yağmur vb. olumsuz hava şartları kasa içine işlememektedir. Yine kuru gıdalar için bir tehlike olan gün ışığı frigorifik kasalarda iç alana sızmamaktadır. Ve tüm ürünleriniz en ideal şekilde taşınmaktadır.

İçecek Taşımacılığı

Gıda taşımacılığı alanında geniş bir yere sahip olan içecek taşımacılığı Mersin Lojistik firmamız tarafından yapılmaktadır. Paletli olarak ve mukavemetli bir şekilde ambalajlanmış olan tüm ürünler profesyonel bir şekilde araç içine yerleştirilmektedir. Araç içi sıcaklıkları ve nem dengesi gerektiği şekilde ayarlanabilmektedir. Yalıtım sayesinde gün ışığı ve sıcaklık geçirmeyen araç kasaları içerisinde her tür içecek en iyi şekilde muhafaza edilmektedir. İçecek ambalajlarının taşınma esnasında patlamaması veya delinmemesi için gerekli olan önlemler alınmaktadır.

Soğuk Zincir Taşımacılık

Soğuk zincir taşımacılık hizmeti her lojistik firması tarafından sağlanamamaktır. Bunun için özel bir araç filosu gerekmektedir. Araç içi sıcaklık dengesini en iyi şekilde sağlayabilen özel mekanizmalarla donatılmış olan frigorifik kasa araçlarla soğuk zincir taşımacılık yapılabilmektedir. Bu araçlarda kasa içi sıcaklıklarının kontrolleri yapılmakta ve taşımacılık süresi boyunca gerekli olan en ideal sıcaklıklar araç içinde sağlanmaktadır. Mersin lojistik firmasına ait olan nakliye araçlarında gerekli olan taşıma standartları en iyi şekilde sağlanmaktadır.

Gıda Taşımacılığından ATP Konvansiyonu

ATP konvansiyonu gıda taşımacılığı alanında atılmış en önemli adımlardan birisidir. Uluslararası taşımacılıkta bozulabilir gıdaların taşınmasına yönelik olarak getirilmiş olan bazı şartlar ve kurallardan oluşan bir anlaşmadır. Bu anlaşma sayesinde dünyaca kabul görmüş taşımacılık standartları baz alınmış ve böylelikle uluslararası taşımacılıkta bu trafik kolaylaştırılmıştır.

ATP konvansiyonuna bağlı olarak bozulabilir gıda taşımacılığı yapan araçlar özel olarak dizayn edilmektedir. Ülkeler arasında yapılan anlaşma doğrultusunda belirlenen standartlara uymayan araçlarla uluslararası taşımacılık yapmak yasaktır. Bu anlaşma sayesinde ülkeler arasında yapılacak olan bozulabilir gıda alışverişlerinin standartları yükseltilmiştir. Bu durum aradaki ticaret hacminin de artmasına neden olmaktadır. Mersin Lojistik firması olarak ATP anlaşması kapsamında gıda taşımacılığı konusunda bizlere ulaşabilirsiniz.

Gıda Lojistik Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin İletişim Sayfasından Firmamızla İrtibat Kurabilirsiniz.