•  

    0532 061 27 70

  •  

    info@envoylojistik.com

  • English German Arabic Turkish

Mersin Depolama Hizmeti

Globalleşen dünya koşullarında ulusal ve uluslararası lojistik hizmetlerinde hızlı bir gelişim yaşanmaktadır. Sektörde yaşanan gelişim beraberinde ilave hizmet kollarını doğurmaktadır. Depolama hizmeti lojistik alanında yaşanan gelişim sonucu ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyaçtır. Ve bu ihtiyaç bazı kapsamlı ve profesyonel olarak çalışan lojistik firmaları tarafından karşılanmaktadır.

Lojistik alanında depolama hizmetleri işin önemli bir parçasıdır. Yapılan işe katma değer üreten bu önemli bölüm profesyonel bir bakış açısı ve sistematik bir çalışma düzeni gerektirmektedir. Bu düzen ve bakış açısı sağlandığında sevk zamanları kısaltılmakta, sipariş süreleri azalmaktadır. Ve bu etkiler firmalara katma değer sağlamaktadır.

Mersin Lojistik firması gıda, sebze ve meyve taşımacılığı alanında depolama hizmetleri de sunmaktadır. En ideal koşullarda depolama ve sevkiyat talepleriniz için kalifiye bir ekip, güçlü bir filo ve geniş depolama alanlarıyla sizlerin hizmetindedir.

Depolama Faaliyetleri Nelerdir?

Lojistik hizmetleri kapsamında verilen depolama faaliyetleri sürecin çok daha verimli ve kısa geçmesi adına sunulmaktadır. Bu faaliyetler kapsamında ürün kontrolleri, teslim alınması, sayımı, yerleştirilmesi, toplanması ve son olarak kontrol ve gönderim hizmetleri yer almaktadır.

Depolar her tür üretim ve sevkiyat hizmetinde yer alan stratejik ara noktalardır. Depolama hizmetlerinde ürünlerin hammadde olarak üretim alanlarına, üretim alanlarında da tüketim noktalarına ulaştırılmasında büyük bir role sahiptir. Bu noktadan bakıldığında her bir birim için depolama faaliyetleri oldukça önemlidir. Tedarikçiler, üreticiler, dağıtımcılar ve perakendeciler için depolama faaliyetleri stratejik bir noktadır. Ulusal ticarette var olan bu gereklilik uluslararası ticarette de aynı düzeyde önemlidir.

İthalat, ihracat ve gümrük aşamalarında ürünlerin gerektiği şekilde muhafaza edilebilmesi, stoklanabilmesi ve korunabilmesi için depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı depolama faaliyetlerinin kaliteli bir şekilde ve uygun fiyatlarla sunuluyor olması büyük önem taşımaktadır. Mersin Lojistik firması her tür depolama faaliyeti ile ulusal ve uluslararası bazda tüm taleplerinizi en ideal şekilde karşılamaktadır.

Depolama Standartları

Ticaret Bakanlığı Lojistik hizmetlerine yönelik özel tebliğ ve şartnameler sunmaktadır. Özellikle gıda taşımacılığı alanında sunulan şartnamelere uygunluk sağlayan firmaların bu alanda çalışmasına izin verilmektedir.

Lojistik hizmetleri kapsamında depolama standartları da yine Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Dünya standartlarına uygun bir taşıma hizmeti için gerekli görülen depolama şartlarına uygun olan depolardan aracılık hizmeti alınmaktadır. Belirlenen depolama standartlarında gıda maddelerinin soğuk hava depolarında ya da ürünlerin bozulmaması, kalite ve form kaybının olmaması için ideal sıcaklık ve nem düzeyine sahip olan depolama alanlarında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu standartlar TSE tarafından belirlenmiş olan standartlardır. Aynı zamanda lojistik depolama alanlarında Tarım Bakanlığı tarafından düzenlenmekte olan Hizmet Yeri yeterlilik belgesi bulunmaktadır.

Mersin Lojistik firması, her tür gıda lojistiği konusunda sizlere kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Taşıma sürecince ihtiyacınız olan tüm depolama hizmetlerinden en uygun şekilde faydalanabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Depolama Hizmeti

Üretim ve satış yapan tüm firmaların en önemli maliyet unsurlarının başında lojistik ve depolama maliyetleri gelmektedir. Üretilen veya aracılık yapılarak satışa sunulan tüm ürünler belirli bir taşıma aşamasından geçmektedir. Bu süreçte alınan hizmetin kaliteli ve uygun fiyatlı olması firmalar için önemli bir kazanç demektir.

Mersin Lojistik firması olarak sizlere lojistik operasyonlar için depolama faaliyetleri sunuyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan firmamız tarafından her zaman profesyonel bir hizmet verilmektedir. Sektörün tüm gereklilikleri en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Tüm kural ve şartnamelere uygun olarak hazırlanmış olan depolama alanlarımızdan en uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Depolama Hizmeti Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin İletişim Sayfasından Firmamızla İrtibat Kurabilirsiniz.